GKLUB.PL

Oficjalna strona stowarzyszenia Mercedes Off Road Club

Grecja - Gelendą na Olimp

Z Polski ruszamy w strugach deszczu i tak dojeżdżamy do Krynicy-Zdrój, nie było nawet szczególnie późno, zważywszy, że wyjechaliśmy w środę tuż po pracy, w każdym razie kładziemy się spać mało upodleni. Rano podczas hotelowego śniadania obmyślamy plan działania – jedziemy do Grecji – to pewne, ale przecież po drodze jest Rumunia, Karpaty, Transalpina, Transfogarska i dzikie niedźwiedzie, zatem jak zawsze głodni dodatkowych atrakcji wybieramy drogę przez węgierskie winnice nieopodal Tokaju ku wąskim i krętym drogom Rumunii i Bułgarii.

Islandia - wakacje w termo bieliźnie

Zimno, daleko i drogo. Deszcz poziomo, wiatr pionowo, mgła, wrzące kałuże i cuchnące jajem jeziora! Co to? Fantastyczne letnie wakacje na Islandii! Kto może niech jedzie! Polecamy.

Ukraina - Przełęcz Legionów

Położona w Karpatach Wschodnich o wysokości 1110 m n.p.m. Znajduje się ponad wsią Rafajłowa pomiędzy szczytem Taupiszyrka (1503 m n.p.m.) w masywie Sywuli a Połoniną Czarną. Wracamy tam co roku i za każdym razem jest trochę inna ekipa i coś innego się dzieje.

Węgorzewo - drugi dzień wiosny

Zarządzanie zmianą to nasze drugie imię. Miał być klubowy wyjazd na Kaszuby, odkrywanie nowych terenów, ale... wyszły kameralne Mazury. Postanowiliśmy zadać kłam teorii, że nie ma tam gdzie pojeździć, że parki, że zakaz wstępu do lasu, że Natura 2000. Wystarczyły gminne drogi. Pogoda nam sprzyjała i drugi dzień wiosny powitał nas pięknym wiosennym słońcem... i śnieżnymi zaspami, które dostarczyły nam wiele wyzwań i frajdy. Borys postanowił sobie utrudnić życie nie zmieniając opon na terenowe, co więcej 120 kg na dachu miało stanowić dodatkową atrakcję. Pokonywaliśmy śnieg w ilościach niebanalnych, oglądaliśmy lokalne atrakcje i jeździliśmy po zamarzniętym jeziorze, co niezmiennie budzi emocje. Wspaniały weekend. Oby takich więcej.